O hodowli

Psy towarzyszyły nam zawsze, jednak  przygoda z hodowlą i wystawami psów rasowych zaczęła się w roku 2000.

Nasza hodowla jest zarejestrowana w Związku Kynologicznym w Polsce, organizacji uznanej na całym świecie, działającej od 1938 roku, zrzeszonej w FCI (Międzynarodowa Federacja Kynologiczna). Nasze szczenięta posiadają wielopokoleniowe rodowody, gwarantujące pochodzenie.

Nasze psy są przebadane pod kątem chorób typowych dla rasy. Wszelkie informacje i dokumenty dostępne do wglądu w hodowli. Psiaki z naszym przydomkiem biorą udział m.in. w dogoterapii, ratownictwie wodnym, obedience, agility. Nasze szczenięta mieszkają w wielu krajach na świecie, a psy od nas zapoczątkowały również wiele nowych, polskich hodowli.

Psy mieszkające z nami, oraz pochodzące z naszej hodowli mogą poszczycić się wieloma wystawowymi osiągnięciami. Są to m.in ukończone tytuły Interchampiona (Międzynarodowego Championa), wiele Championów i Młodzieżowych Championów Polski, Championy i Młodzieżowe Championy Słowacji, Champion Ukrainy, Młodzieżowy Champion Niemiec, Słowacki Champion Szczeniąt, Super Grand Champion Mołdawii, Champion Czarnogóry, Champion Macedonii, Champion Kosowa,  Champion Węgier, Champion Litwy, Champion Rumunii, Młodzieżowy Zwycięzca Klubu Polski, Młodzieżowy Zwycięzca Klubu Słowacji, Zwycięzca Klubu Słowacji, Zwycięzca całej Klubowej Wystawy Białych Owczarków Szwajcarskich (Słowacja).

Obecnie w naszym domu mieszkają głównie owczarki. Są to psy, które cechuje ogromne oddanie swojej rodzinie, oraz duża potrzeba kontaktu z człowiekiem. Nie będą dobrze się czuły pozostawione samym sobie, odizolowane od ukochanego pana. To zwierzaki typowo rodzinne, dobrze aklimatyzujące się w różnych warunkach, pragnące być blisko ludzkiego stada. Zazwyczaj również dobrze dogadują się z innymi zwierzętami w domu. Owczarki szybko i chętnie się uczą, są przy tym bardzo inteligentne. Osoby aktywne, lubiące pracę z psem znajdą w owczarku świetnego kompana.

Oczywiście należy pamiętać, że każdy pies ma swoje indywidualne predyspozycje i wybierać szczeniaka zgodnie z tym, czego oczekujemy od niego w przyszłości.